Krótki wpis o tym jak 13-latki lgną do Romana Polańskiego

Nigdy bym nie pomyślał, że mój pierwszy tekst na blogu będzie o Romanie Polańskim, ale się wkurzyłem, więc jest.

Najpierw 2 sprawy:

Pierwsza: Nie jestem prawnikiem, nie interesuje mnie co się przedawnia, co się nie przedawnia itd. Nie mówię tu o tym, jaki wyrok powinien wydać sąd, tylko o moich odczuciach na temat całej sprawy.

Druga: Nie jestem za wydaniem Polańskiego do USA, gdyż jestem przeciw ekstradycji jakiegokolwiek więźnia do kraju, w którym mógłby go czekać ewidentnie nieuczciwy proces.

Niemniej jednak, bronienie samego czynu, którego dokonał Roman Polański jest obrzydliwe i całkowicie nie na miejscu. Jeszcze gorsze są próby oskarżania ofiary.

Jakie to ma znaczenie, że możliwe jest, że matka dziewczynki chciała wyłudzić odszkodowanie? W jaki sposób usprawiedliwia go fakt, że dziewczynka wcześniej już odbyła stosunek seksualny z kimś innym? Polański dokonał gwałtu na nieletniej i sam się do tego przyznał. Twierdzenie, że mógł nie wiedzieć ile ma lat jest całkowicie bez sensu, bo nawet jeśli by tak było, to niewiedza wcale go nie usprawiedliwia. Mógł spytać. Poza tym gwałt to nadal gwałt, więc o czym my w ogóle mówimy?

Wszystkie te tłumaczenia brzmią dla mnie równie przekonywująco jak wywody arcybiskupa Michalika na temat tego jak to dzieci rozwodników lgną do księży. Współczulibyście księdzu pedofilowi dlatego, że ministrant, którego zgwałcił wcześniej już przespał się z koleżanką z klasy? Albo dlatego, że chłopiec miał rodziców kretynów, którzy liczyli na jakieś kokosy od biskupa?

Wątpię. No chyba, że podzielacie pogląd pewnego europosła, który uważa, że lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie. Jeśli tak nie jest, to lepiej zastanówcie się kogo bronicie i w jaki sposób.

PS. A filmy Polańskiego nadal lubię.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Krótki wpis o tym jak 13-latki lgną do Romana Polańskiego

 1. A czemu ktokolwiek miałby to tłumaczyć? Wsadzanie 13-latce penisa w odbyt (czy gdziekolwiek indziej) jest gwałtem bez względu na to, czy penis ma święcenia czy też jest znanym reżyserem. I dla gwałtu przedawnienia nie powinno być nigdzie w żadnym kodeksie. Tylko trochę strach, że ten wyrok zostanie wykorzystany przez PiS w krucjacie przeciwko niezależności sądów – i to jest chyba najważniejszy z punktu widzenia zwykłego, szarego polskiego obywatela wniosek.

  Polubienie

  1. Taak? Ile razy 50-cio letnia kobieta ma to jeszcze przeżywać, opowiadać, zeznawać żeby kilku hamerykańskich sędziów pogrzało się przy nazwisku Polański? Oczywiście to, co zrobił wtedy było złe. Tylko że nikt z „osób dramatu”, włącznie z ofiarą nie chce już o tym pamiętać. Więc po co?

   Polubione przez 1 osoba

 2. Tak na marginesie – ktoś wynorał protokół ze sprawy i okazuje się, że Polański wbrew radom adwokata przyznał się, że wiedział ile Samantha ma lat.
  I tak, to był gwałt.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s