Kto zgwałcił? Polak? No to nie ma problemu!

okladka

Zauważyliście co się dzieje, gdy prasa z wielką radością donosi o przestępstwach seksualnych dokonywanych przez uchodźców, imigrantów, muzułmanów lub obywateli niemieckich czy francuskich, mających korzenie w krajach arabskich lub w Turcji (nie, żeby ktokolwiek próbował różnicować te grupy, dla większości są to po prostu „ciapaci” lub „arabusy”)?

w sieci

Otwierają się bramy piekieł, sypią się bluzgi, groźby i propozycje ludobójstwa lub przynajmniej deportacji wszystkich, którzy mają jakikolwiek związek z muzułmanami, imigrantami czy też osobami o innym, niż biały kolorze skóry. Dostaje się przy tym lewakom, którzy podobno zaprosili do Europy imigrantów (co w sumie jest ciekawe, nigdy nie myślałem o kolonialistach jako o lewakach, ale widać jeszcze wiele muszę się nauczyć).

Wniosek jest w każdym razie jeden: będziemy bronić polskich/europejskich/białych kobiet dopóki nam caps lock nie padnie. Trzeba co prawda oddać honor mizoginom, bo nawet w takich przypadkach znajdzie się taki, co uzna, że „niepotrzebnie się baba z ciapatymi zadawała”, a dopiero potem zaproponuje jakieś małe ludobójstwo. Jak widać nawet szalejący rasizm nie jest w stanie do końca przesłonić prawdziwej dogłębnej mizoginii niektórych ludzi.

Po tym jakże optymistycznym wstępie chciałbym zaprezentować reakcje ludzi na taką wiadomość:

wiadomosc.png

Paskudna wiadomość, tragedia przytrafiła się młodej dziewczynie, a policja twierdzi, że poszkodowanych mogło być więcej… Można się tylko domyślać, że komentujący będą bezlitośni dla gwałcicieli i porywaczy, w końcu to jest internet, prawda?

kom 1.png

Uuups… Co się stało? Nie dość, że zero współczucia to jeszcze jej nieortograficznie nawrzucali i jeszcze ich to bawi? Czekajcie, coś nie tak, może dalej będzie lepiej!

kom 2

No tego… Okazało się, że winna jest ofiara, jakby nie weszła do samochodu to by nie zgwałcili. No dobra, jeszcze parę zobaczymy:

kom 3

Ummm… Dobra to ja sobie chyba już pójdę.

 

PS. Oczywiście, na stronie pojawiły się też normalne komentarze, ale informując o tym czuję się trochę jak reporter mówiący „Na szczęście nie wszyscy strażacy polewali płonący dom benzyną, część starała się używać gaśnic.”

Źródła:

Fanpage Nowej Trybuny Opolskiej (tam są komentarze, o ile admin się nie ogarnął i nie pousuwał): https://www.facebook.com/ntopl/posts/1392037597478242

Wiadomość na stronie Radia Zet: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Olsztyn-Brutalny-gwalt-na-17-latce.-Sprawcy-zatrzymani-00026081

Reklamy

12 uwag do wpisu “Kto zgwałcił? Polak? No to nie ma problemu!

 1. I ja przerażona czytałam o dziewczynie zgwałconej przez ukraińców. Całkiem niedawno. Komentarze? Debilka, sama sobie winna, do pracy a nie w wakacje sie bawi, tylko imprezy w głowie… :((

  Polubienie

 2. I to jest właśnie idealny przykład wiktymizacji wtórnej. Dziewczyna przeżyła koszmar, ale życzliwi ludzie uświadomią jej, że sama jest sobie winna i ma nauczkę. Przerażające. Powtórzymy to jeszcze raz- osoba doświadczająca przemocy seksualnej nie jest winna. Winny jest gwałciciel. Może trzeba by to na jakichś bilbordach porozwieszać, może chociaż do jednej z tych komentujących osób dotrze…

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Przykład idzie z góry. Jeśli prawo, orzecznictwo sądowe się nie zmieni to i mentalność ludzi się nie zmieni. Dopóki skąpy strój alkohol czy narkotyki będzą okolicznością łagodzącą nie zmienimy myślenia społeczeństwa. Gdy „inne czynności seksualne” dokonywane na kobiecie która ma atak padaczki nie będą już czynem o niskiej szkodliwości społecznej może coś się zmieni. Gdy krzywda kobiety zgwałconej nie będzie wyceniana na „2 latka w zawiaskach” a na poważną karę, godny proces, godne śledztwo to wtedy może nasze społeczeństwo inaczej będzie podchodziło do tych kwestii.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Oburzająco obrzydliwe… Tak jawny rasizm i mizoginia, a mało kto choćby mrugnie okiem przy czytaniu takich komentarzy… W pewnym momencie po prostu już brak sił i słów by wyrazić dogłębny gniew, lecz także smutek towarzyszący ciągłym spotykaniem się z takimi samymi reakcjami „ludu”. Chylę czoła wszystkim, którzy nie poddają się wszechogarniającej znieczulicy i próbują (choć prawdopodobnie z niewielkim skutkiem) przeciwdziałać wszelkim formom dyskryminacji. Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na ten artykuł – bardzo trafny – i pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jak gwałt może być porównywany do czynu niskiej szkodliwości społecznej..pewnie jestem jednostką danego gwałtu ale już minęło 47 lat a ja do dzisiaj nie mogę z tym żyć. Cierpię cały ten czas a pewnie gwałciciel już o tym nawet nie pamięta. …kary za gwałt powinny być bardzo wysokie

   Polubienie

 5. Obojętnie jakiej narodowości jest gwałciciel trzeba go osądzić i wlepić mu surową karę by nie stanowił zagrożenia dla reszty społeczeństwa. Gwałt to gwałt i nie może być dla tego czynu okoliczności łagodzącej.

  Polubienie

 6. dokładnie tak jest! jak zgwałci polak, to sama prowokowała, jak śniady imigrant, to łapy precz od naszych kobiet – krzyczą polscy „patrioci” / „mężczyżni” od siedmiu boleści. nie trawię mentalności uprzywilejowanego białego heteryka. to mentalnośc trumpa, pislamistów, berslusconiego i innych tego pokroju męskich szowinistów. PS też obsesyjnie czytam komentarze w sieci i załamuje mnie ten naród. zresztą nie tylko ten. zapraszam do mnie: http://dzikikucyk.com/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s