Dobrzy narodowcy

Tyle już pisałem o tym co złego robią narodowcy, nacjonaliści i różnego rodzaju „patrioci”, wiadomo, lewak jestem, więc co mam pisać… Doszedłem jednak do wniosku, że trzeba oddać im sprawiedliwość i napisać też o rzeczach, które są zdecydowanie pozytywne.

obrazek.png

Jak wiadomo, patriota stawia na pierwszym miejscu ojczyznę i rodaków, a wszystko co robi podporządkowane jest dobru rodaków i ojczyzny. W czasie wojny oczywiście należy bohatersko polec za ojczyznę, ale w trakcie pokoju też można pokazać swoją miłość do kraju i do rodaków.

Weźmy choćby ostatnie skandale reprywatyzacyjne. Nie wchodząc nawet w szczegóły, można się domyślić, że prawdziwy patriota powinien zadbać o to, żeby mienie należące prawnie do państwa polskiego nie dostawało się w niepowołane ręce prywatnych właścicieli, którzy będą nim zarządzać według własnego widzimisię i mogą nie mieć na uwadze dobra Polski i Polaków. Podobnie z polskimi firmami, które zamiast wykazać się patriotyzmem płacą podatki za granicą, np. na Cyprze. Co z tego, że właścicielem jest Polak, skoro widać na pierwszy rzut oka, że brak mu patriotyzmu i żądza zysku powoduje, że okrada własny kraj.

Jeśli już mówimy o firmach, to warto zadbać o pracowników. Polacy pracują w pocie czoła, a przecież często, niezależnie od tego czy zatrudnia ich państwo czy prywatny właściciel, nie mają warunków pracy na jakie zasługują. Dlaczego polski ochroniarz ma pracować za 3,50 brutto za godzinę, bez umowy o pracę i ubezpieczenia zdrowotnego? Patriota nie może pozostawiać rodaka w potrzebie… Co gorsza, udział w tym wszystkim biorą instytucje państwowe, które zatrudniają firmy sprzątające czy ochroniarskie, które nie respektują praw polskich pracowników.

Jeśli już o prawach mowa, to dlaczego polskie kobiety, Matki Polki, mają mieć mniej praw niż kobiety w innych krajach? Prawdziwy patriota, nacjonalista, kochający ojczyznę powinien dbać o swoje rodaczki. Polka nie jest przecież gorsza od Niemki czy Angielki, należy jej się prawo do decydowania o swoim ciele i tym czy chce mieć dzieci czy ich nie chce. Prawdziwy patriota jest zobowiązany do protestowania, gdy rząd zapowiada możliwość karania Polek za to, że nie chcą rodzić dzieci z gwałtu! Poza tym, patriotycznym obowiązkiem jest domaganie się by polskie matki miały dostęp do bezpłatnych żłobków i przedszkoli, tak żeby mogły rodzić nowych obywateli i pracować dla dobra ojczyzny.

A jeśli już mowa o prawach, to nie możemy zapominać o prawach mniejszości seksualnych w Polsce. Czy Polski gej jest gorszy od geja Amerykańskiego? Dlaczego nie ma prawa wyjść za mąż we własnym kraju? Jak to możliwe, że polski obywatel ma więcej praw w Holandii, niż w Polsce? Prawdziwy patriota musi walczyć bez wytchnienia o prawa polskich gejów, lesbijek i osób transpłciowych!

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o zwalczaniu przejawów antysemityzmu, ksenofobii i rasizmu. Patriotycznym obowiązkiem jest dbanie o dobre imię Rzeczpospolitej za granicą, ostatnimi czasy nikt nie kala go tak bardzo, jak osoby dokonujące rasistowskich ataków na ulicach polskich miast. Patrioci powinni się zjednoczyć w obronie dobrego imienia ojczyzny, wspólnie wytępić rasizm i pokazać wszystkim, że Polska nie jest zacofanym ciemnogrodem, tylko nowoczesnym i dumnym państwem w centrum Europy!

Pewnie myślicie, że ten tekst to głupia prowokacja, przecież to jakieś lewactwo, a nie nacjonalizm. No i tu się mylicie. Nacjonalizm nie musi kojarzyć się z mizoginią, homofobią, ksenofobią i ogólnie z byciem wrednym dupkiem atakującym wszystko, co nie pasuje do schematu. Ogromna część nacjonalistów katalońskich, galicyjskich czy baskijskich, obwieszonych flagami, jak choinki na boże narodzenie, reprezentuje sobą takie wartości jak tolerancja, otwartość czy dążenie do równouprawnienia. Na pierwszym miejscu stawiają niepodległość i dobro ojczyzny, obronę kultury i języka, ale nie zapominają o tym, że kobiety, osoby homoseksualne, bezrobotni czy osoby o innym kolorze skóry to także ich rodacy. Na katalońskim Marszu Niepodległości (na który potrafi przyjść PÓŁTORA MILIONA ludzi, w kraju, który ma niecałe 8mln mieszkańców!!!) nikt nie zwróci ci uwagi, jeśli przyjdziesz z przypinką z tęczą albo z flagą lewackiego związku zawodowego. Osobiście znam zawziętą galicyjską nacjonalistkę, która jest weganką mieszkającą razem ze swoja dziewczyną i dwoma kotami. Niedawno poznałem także katalońskiego nacjonalistę, który zrezygnował ze stołka w hiszpańskim MSZ, bo uznał, że ministerstwo działa na szkodę Katalonii i został nauczycielem angielskiego w szkole w małym katalońskim miasteczku. Ilu naszych „patryjotów” zdecydowałoby się na taki gest? Jeśli chodzi o poglądy, to lubi Podemos, ale uważa, że jest partią zbyt mało… lewicową.

independencia.jpg

PS. Tak, to jest flaga UE na Marszu Niepodległości w Katalonii. Ciekawe, nie?

Źródła:

Rekordowy Marsz Niepodległości w Katalonii: http://www.capital.cl/poder/2012/09/11/160928-la-marcha-por-la-independencia-de-cataluna-mas-grande-de-la-historia

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Dobrzy narodowcy

 1. Flaga UE w żadnym stopniu nie jest dziwna. UE jest przez wiele ruchów separatystycznych postrzegana jako model współpracy, w którym mogą się odłączyć nie robiąc bałaganu w gospodarce i jako przeciwwaga dla państw narodowych. Dlatego np. w Szkocji poparcie dla odłączenia od GB jest bardzo bliskie poparciu dla pozostania w UE.
  Brakuje mi za to w tekście wspomienia słowa szowinizm. Gdyby było powszechniej znane, mógłby pan skrócić tekst o 5 akapitów.

  Polubienie

 2. Ahmedzie, dwie sprawy:

  1. „Czy Polski gej jest gorszy od geja Amerykańskiego? Dlaczego nie ma prawa wyjść za mąż we własnym kraju? Jak to możliwe, że polski obywatel ma więcej praw w Holandii, niż w Polsce?”
  Mała lekcja logiki polskich nacjololo: „geje osłabiają Naród swoją obecnością, więc niech sobie mają prawa w Ameryce, na pohybel USraelowi, a w Polsce trzeba ich tępić jak zarazę”. Polacy niestety mają tendencję do segregowania własnych rodaków, niezależnie od tego, z której strony politycznego spektrum siedzą (chociaż w przypadku polskich nacjonalistów jest to najbardziej widoczne).

  2. Hiszpania jest de facto konglomeratem mniejszych państw, które niekoniecznie lubią swój główny rząd w Kastylii. Szczególnie Katalonia (podzielona między polityczne byty Hiszpanii i Francji) i Kraj Basków bardzo chciałyby, żeby Madryt się od nich łaskawie odwalił. Równocześnie poszczególne kraje członkowskie Hiszpanii mają dość swobodną sytuację – każda prowincja rządzi się sama, nie tłumi się (obecnie) starych tradycji, a lokalny dialekt jest drugim językiem urzędowym. Przy czym warto pamiętać, że kataloński nie jest właściwie odmianą hiszpańskiego, tylko samodzielnym językiem (gdzieś w pół drogi między hiszpańskim a francuskim), a Euskera (język Basków) sam posiada kilka dialektów i jest najstarszym żywym językiem w Europie (starszym niż celtyckie Gaelic i Scotsgaelic). Nacjonaliści regionów hiszpańskich są w swoich założeniach bardziej podobni do RAŚ, niż do nacjonalistów wszechpolskich. Nie wiem, jakie są postulaty RAŚ, ale na zdrowy rozum bardziej im się opłaca być częścią UE, niż częścią Wielkiej Białej Polskiej.. eee, Polski.

  Polubienie

 3. „Zanim ktoś napisze, że to idiota, wariat itd. Oczywiście, to prawda.” – znowu to robisz, tym razem sam, a nie tylko tolerujesz. Nie będę powtarzać swojej argumentacji w tej sprawie, moje zdanie już znasz. I czyżbyś lekceważył – zdanie przewrażliwionej wariatki? Której nie podoba się, że zwyrodnialców stawia się w jednym szeregu z chorymi psychicznie czy niepełnosprawnymi intelektualnie? W tej sprawie najwyraźniej nigdy nic się nie zmieni, i nawet tolerancyjne, genderowe lewaki bliskie memu sercu, acz pojęcia niemające o psychiatrii, będą zawsze potrzebowały znaleźć argument za tym, że fanatycy to wariaci, zwyrodnialców do psychiatryka, i tak dalej. Jakby nie dało się żyć bez tego oszukiwania się, że niby zło jest chorobą psychiczną, że złych rzeczy dopuszczają się źli wariaci – podludzie ewidentnie. Bo dobry, normalny człowiek, taki jak my, absolutnie nikogo by nie zakatował młotkiem (chociaż przecież słysząc czy czytając o okrucieństwie wobec zwierząt chętnie popuszczamy wodze fantazji w tej sprawie… ale to jest w dobrym tonie, a my jesteśmy dobrymi ludźmi, dopuszczamy się drobnych grzeszków, oczywiście, ale nie jesteśmy zdolni do prawdziwego zła, jakiego dopuszczają się głupi, szaleni podludzie) Parszywy świat, w którym moje argumenty spotykają się z potakiwaniem (bo wiadomo, wariatom się potakuje), a potem nic z tego nie wynika. Najwyraźniej zawsze muszą istnieć podludzie, żeby dobrzy ludzie mogli się podbudować. I z jakiegoś powodu nomen omen z uporem maniaka takich „gorszych” ludzi nazywa się wariatami. Przy tym retoryka jest taka, jakby owi wariaci byli gorsi z samej swojej natury, predystynowani do bycia złymi, a nie zasługiwali na potępienie za to, co zrobili. (Dobrzy ludzie mają ochotę czasem wrzucić jakiegoś dręczyciela zwierząt do wrzątku, ale różnica polega na tym, że w końcu tego nie robią. Chociaż może tylko dlatego, że nie mają działki na totalnym odludziu ale z dostępem do elektryczności czy gazu, by zagotować odpowiednio dużo wody…) Wielu znanych mi „normalnych” ludzi chętnie poszłoby na kamienowanie, ale nie jakiejśtam niewiernej żony, tylko dręczyciela zwierząt. (Dla jasności: mocno jestem za ochroną praw zwierząt, ale teksty jakie czasem padają w tej sprawie mrożą mi krew w żyłach.) Wariata który skatował psa, powinna sprawiedliwie skatować grupa dobrych, normalnych ludzi. Patrzeć na to wszystko nie mogę, na to, jak myślą nie-wariaci o wariatach. Patrzeć nie mogę na to, że ci normalni ludzie nie uświadamiają sobie, że dla niektórych fanatyków religia czy nacjonalizm jest sprawą tak ważną, jak dla nas może być ochrona zwierząt, i tak samo chcieliby uciec się do najdrastyczniejszych środków. Też czasem przecież mamy na to ochotę, tylko w innych sprawach. Różnica między dobrem i złem polega tu na działaniu lub powstrzymywaniu się, a nie na ilorazie inteligencji czy zdrowiu psychicznym.
  Gadam zapewne na wiatr. Jestem przecież wariatką, której nikt, nawet lewak, nie posłucha. Nawet genderowe lewaki będące za szczepieniami i za prawem do aborcji, pogardzają tymi podludźmi zwanymi wariatami.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s