Taniec Św. Wita konserwatywnej „opozycji”

Taniec św. Wita – społeczne zjawisko, które miało miejsce głównie w Europie pomiędzy XIV a XVII wiekiem. Polegało ono na gromadzeniu się grup niezrównoważonych tańczących ludzi, czasami liczących nawet setki osób równocześnie. Mania dotykała mężczyzn, kobiety i dzieci, którzy tańczyli aż do omdlenia ze zmęczenia. (M. J. Colligan).

st vitus

Od kiedy w Sejmie odrzucony został projekt Ratujmy Kobiety, mamy do czynienia z dziwnym zjawiskiem, które dotknęło wielu „opozycyjnych” publicystów i polityków. Kiedy po raz kolejny stało się to, o czym od lat mówi lewica, a Platforma Obywatelska i Nowoczesna (nie wspominając o PSL) pokazały, że od PiS różnią się jedynie ograniczaniem najbardziej wywrotowego elementu rydzykowego, „opozycyjny” Twitter zapełnił się nagle atakami na protestującą pod Sejmem opozycję pozaparlamentarną, która tym razem śmiała się sprzeciwiać, nie tylko temu co robi PiS, ale też temu, że posłowie „opozycji” parlamentarnej także wolą kompromis między prezesem i plebanem i prawa kobiet mają w dupie.

Tomasz Lis atakuje Tok FM za to, że śmiało nazwać po imieniu to co zrobiły w Sejmie PO i Nowoczesna, sugerując, że radio jest przybudówką partii Razem. Mam nadzieję, że to prawda, bo jeśli Razem przejmuje media, to może dostanie przed następnymi wyborami trochę więcej niż 8 sekund czasu antenowego.

lis

Do Lisa dołącza były Minister Obrony Narodowej w rządzie PiS, Radosław Sikorski, kolejny, który uważa, że Partia Razem posiada moce, które pozwalają jej na zadecydowanie o wyniku wyborów parlamentarnych w Polsce (po raz kolejny mam nadzieję, że to prawda!)

sikorski

Wypowiedzieć musiała się także Eliza Michalik, była dziennikarka Gazety Polskiej i Gościa Niedzielnego, a także znana plagiatorka, która nazywa totalne olanie wyborców przez PO i Nowoczesną „powinięciem nogi” i zarzuca Adrianowi Zandbergowi, że wykorzystuje ten moment do promowania partii Razem, bo na sukces wyborczy trzeba „ciężko pracować”. Dziwnym wydaje się, że robi to broniąc polityków, którzy zamiast wykonywać swoją pracę, czyli głosować, uciekli z Sejmu jak szczury z tonącego okrętu.

michalik

Na koniec pojawia się oczywiście były szef Ligi Polskich Rodzin i były minister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który nagle stał się wielkim opozycjonistą, czyli Roman Giertych. Ten nagle przestał udawać liberała i porównał Barbarę Nowacką do Magdaleny Ogórek.

giertych 2

Jak widać „liberalna opozycja” nie przestaje tańczyć swojego tańca i nadal ma zamiar tłuc wyświechtanym argumentem „kto nie z nami, ten pożytecznym idiotą PiS”, aż do omdlenia. Wydają się nie widzieć, że coraz bardziej się do PiS upodobniają i o ile drastycznie nie zmienią swojej strategii, to będą skazani na sromotą klęskę.

Linki do źródeł (czyli tu możecie wejść na Twittera i potrollować):

Tweet Romka: https://twitter.com/GiertychRoman/status/951756320151146496

Tweet Sikorskiego: https://twitter.com/sikorskiradek/status/952983293552680962

Tweet Lisa: https://twitter.com/lis_tomasz/status/952920868035973123

Tweet Michalik https://twitter.com/EMichalik/status/952962392312426496

Swoją drogą, tutaj (https://twitter.com/EMichalik/status/951368298100412416) atakuje PO i Nowoczesną, więc po cholerę się czepia Zandberga?

link do obrazka: http://viola.bz/saint-vitus-dance-unsolved-mystery/dancing-mania-also-sometimes-known-as-st-vitus-dance-was-first-recorded-in-the-7th-century-reappeared-many-times-across-europe-until-about-the-17th-century/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s